Historie Bikers Crown

Psal se rok 1995, kdy Martin Solar jako patnáctiletý student jezdil denně na motocyklu Jawa do školy. Ročně tak najezdil přes 25 tisíc kilometrů... za slunce, v dešti, v zimě i na sněhu. Motocykly a vše kolem nich mu učarovaly. Už tehdy byla jízda jeho vášní. Rebelský, klubový životní styl motorkáře poznamenal i jeho studium, které nebylo úplně na jedničku. Nejednou se totiž stalo, že okolo školy jen projel, a jel se dál projíždět a užívat si jízdy za řídítky. Studoval tak o něco déle než jeho spolužáci. Každou možnou chvilku navštěvoval motoshop v Přelouči. Jarda Kraus, majitel shopu a uznávaný stavitel motorek, se brzy stal dobrým známým. Už tenkrát vznikaly první myšlenky, že tohle je přesně to, co by chtěl v životě dělat, čím by se chtěl živit. Alespoň pracovat tam jako uklízeč, leštič podlahy, prostě cokoliv... hlavně být mezi motocykly.

První reálnější myšlenky o motoshopu v Chlumci nad Cidlinou přišly o tři roky později, tedy v roce 1998. U jejího zrodu byl tehdy osmnáctiletý Martin Solar se svým dlouholetým kamarádem Alešem Klozem. Martin v té době žil motorkami a několik jich vystřídal. Psal články a fotil do jednoho z prvních českých časopisů svého druhu Bikes Info, jezdil po reportážích a užíval si, že ho jako novináře pouštěli na motocyklové akce zadarmo. Novinářský průkaz mu otevřel řadu dveří a zprostředkoval množství potřebných kontaktů v branži. Myšlenka na vlastní malou garáž tak začala nabývat reálných rozměrů.

Následovaly dlouhé přípravy, analýzy trhu, sbírání kontaktů a shánění financí. Začátky byly náročné a neobešlo se to bez velkých osobních obětí... Martin i Aleš se museli vzdát svých lásek. Prodat své motocykly, aby bylo něco do začátku. Přípravy na spuštění projektu trvaly přes rok.

Název Bikers Crown vznikl díky poloze zamýšlené prodejny v Chlumci nad Cidlinou, nacházela se totiž naproti zámku Karlova Koruna. V úvahu proto přicházely názvy jako „Bikers Hill“, „Bikers Heaven“ ale nakonec zvítězila na počest zámku Chlumce nad Cidlinou, který se nazývá v anglickém jazyce Charles Crown, verze „Bikers Crown“, tedy něco jako „Motorkářská Koruna“. I vlastní architektonický návrh budovy prodejny s charakteristickými věžičkami se inspiroval ve třech dominantních věžích zámku. 

    

Stavět se začalo v prosinci 1999. Na stavbě tehdy kluci pracovali neúnavně, neustále a veškeré peníze investovali do obchodu. V rekordním čase 122 dní byly dokončeny poslední stavební úpravy. 

 

12. května roku 2000 bylo oficiálně první den otevřeno. Nabídka 32 helem, pár bund, rukavic a kalhot „ihned” skladem je na dnešní dobu zanedbatelná a směšná, ale tenkrát to bylo fakt něco...

V lednu 2001 se začalo po roční zkušenosti s velkoobchodní distribucí. „Distribuční vůz” Škoda FAVORIT a vlek nebyl moc profesionální a důstojný, ale peníze na nové auto nebyly. V tento moment se přidává do dvoučlenného týmu David Solar a rozjíždí velkoobchodní prodej.

    

Až po čase byla možnost udělat první „Nazran promotion” fotky s novou dodávkou po dohodě s pražským letištěm a společností Lufhansa.

 

První katalog Bikers Crown vlastně nebyl katalog, ale dvoustránkový leták. Byl hodně ortodoxně zaměřen na chopper a custom style.

V roce 2002 poprvé v historii vystavovala společnost Bikers Crown na výstavě MOTOCYKL. Největší zájem byl o oblečení NAZRAN. Bylo zde prezentováno ale i campingové vybavení COLEMAN a dovážené doplňky od německé firmy LOUIS.

     

První „pořádný katalog” o 186 barevných stranách za cenu 69 Kč byl vydán v roce 2003. Značka NAZRAN po dvou letech prodeje nabrala vysoké obrátky a dosáhla více než překvapujících čísel co se týče prodeje... Důkaz v podobě 6300 oblečených motorkářů a pouhých 42 reklamací (což činí 0,7%) za dva roky prodeje byl pro nás jasným impulsem nabídnout tuto značku i v hlavním městě. Vznikla proto značková prodejna NAZRAN v Praze, otevřeno bylo oficiálně 16. února 2003.

            

V roce 2004 se zvětšila prodejní plocha v Chlumci nad Cidlinou na 500 m2, což umožnilo rozšíření nabídky značky Nazran a bazarového stání pro 100 motocyklů.

    

1. prosince 2005 byl v Karlovarské otevřen na 1000 m2 prodejní plochy jeden z největších shopů v ČR pro motocyklové příslušenství, doplňky a náhradní díly. Zákazníci z celých Čech nečekali tak velkou nabídku kvalitního zboží za nepražské ceny. Vzorková prodejna Nazran z Koněvovy ulice tak byla nahrazena plnohodnotným shopem, na který byli zvyklí motorkáři z Chlumce nad Cidlinou.

    

Rok poté znamenal největší expanzi plánované prodejní sítě obchodů. Bikers Crown otevřel v roce 2007 hned tři další pobočky: 1. března MOST, 1. května PÍSEK, 1. června LIBEREC.

      

Světová premiéra vlastní značky BIKER byla nastartována na výstavě Intermot v Německu a po ní i na italské výstavě EICMA.

V roce 2008 oficiálně otevřel novou prodejnu v Brně francouzský jezdec MotoGP Randy de Puniet. V témže roce vznikla i další prodejna v Jihlavě. 

      

První pobočka z prodejní sítě BIKERS CROWN v Chlumci nad Cidlinou prošla v roce 2009 rozsáhlou rekonstrukcí, díky níž se mateřská prodejna zvětšila o jedno patro a nyní má necelých 800 m2 prodejní plochy. Ve spodním patře byl nově vybudován servis. Přízemní prostory nabízejí příslušenství a oblečení pro motorkáře, náhradní díly, bazar motocyklů, dětský koutek a odpočinkovou zónu. 

Své výročí slavila společnost Bikers Crown v roce 2010. V rámci oslav desátých narozenin byla pro zákazníky připravena řada akcí, které probíhaly prakticky celou sezónu. Tento rok byl bohužel ovlivněn celosvětovou ekonomickou krizí, která se podepsala i na prodeji motocyklů v Čechách i celé Evropě...

    

V roce 2011 se naše společnost zaměřila především na bezpečnost a viditelnost jezdce. Nově v naší nabídce přibyla řada nových značek motooblečení, bot i helem. V tomto roce jsme také zaokrouhlili počet našich kamenných prodejen na krásných 10, byly totiž otevřeny dvě nové pobočky - v Plzni a Ostravě. 

    

První myšlenka na prodej a export do Evropy se zrodila v roce 2012. Vznikly 3 nové dceřinné značky - Rusty Pistons, Trilobite a MX Agresive, které každým rokem výrazně nabírají na síle a dostávají se i na zahraniční trh. Hned v prvním roce byly všechny tyto značky vystavovány na výstavě INTERMOT v Kolíně nad Rýnem. Mají za sebou celou řadu výstav a akcí, na kterých získaly spoustu nových distributorů, dealerů a nových zákazníků...

        

 

V roce 2015 jsme k našemu 15ti letému výročí sepsali publikaci s podtitulem "Dlouhá cesta za námi, ještě delší před námi", která mapuje historii firmy Bikers Crown, ale hlavně přibližuje čtenáři pohled na současné dění v největší síti motoshopů v ČR.

Kromě historie společnosti je zde sepsána současná strukutra Bikers Crown. Vyrostla nová budova centrálního skladu, ve které se naši vývojáři věnují návrhům a vývoji vlastních značek. Proto je i značná část v knize věnována vlastní výrobě. Expedujeme vlastní značky již do 19 zemí z celého světa.  

Centrální budova Bikers Crown v Chlumci nad Cidlinou 

 

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it