Náš tip: Navigace TomTom Rider 550 World

V současné době se na trhu nabízí několik možností, jak na motorce řešit navigaci do plánovaného cíle trasy. Pokud se letos chystáte na dlouhotrvající expedici a chcete zdokumentovat každý kousek trasy, pak je pro vás správnou volbou nástupce oblíbené navigace od firmy TomTom Rider 550 World. Tahle navigace vás rozhodně jen tak neomrzí, je dokonalou hračkou, která oproti starší verzi přináší množství vylepšení, ukazuje vám úroveň náročnosti jízdy, umožňuje volání handsfree pomocí Bluetooth a sdílení tras, nabízí doživotní přístup k upozorněním na rychlostní radary, varuje na místa častých dopravních nehod, konec dopravní zácpy apod. Jestli se tedy chystáte do neznámých míst, doporučujeme pořídit si tuto skvělou navigaci, která vás opravdu bude bavit!

Jaké výhody a novinky přináši nová verze navigace?

  • Wi-Fi: možnost aktualizací map a SW přes Wi-Fi. Nyní již nebudete potřebovat PC
  • Rychlejší procesor: nyní 4 jádrový procesor namísto jednojádrového
  • Siri + Google Now: možnost hlasového ovládání skrze Siri a Google Now služby
  • Možnost hlasitého čtení SMS zpráv do headsetu
  • Rozšíření mapových podkladů: Evropa předinstalována jako dosud. Nově přibyla možnost doinstalovat mapy světa 

 tomtom cena 1

TomTom Rider 550 World Premium Pack

Oproti klasické verzi obsahuje navíc: Upevňovací sadu do auta,
řešení proti krádeži a ochranné poudro

11.990,-

Do eshopu

tomtom cena 2 

TomTom Rider 550 World

Navigace na motorku

8.990,-

Do eshopu

Technické údaje

Výdrž baterie:
Až 7 hodin provozu bez nabíjení

Bluetooth Audio: Ano – pro volání handsfree, hlasové pokyny přes náhlavní soupravu (podpora profilu HS a HFP).
Bluetooth: Ano – Podělte se o svou cestu přes Bluetooth® s ostatními řidiči – než vyrazíte nebo po cestě, aby byli všichni v obraze. Trasy lze přenést ve formátu GPX přes Bluetooth®.
Připojení smartphonu: Služby TomTom Traffic, Rychlostní radary TomTom, MyDrive a QuickGPSFix prostřednictvím připojení Bluetooth® ve vašem smartphonu
USB: Port micro USB a kabel USB 2.0

Rozměry (Š x V x H):
136,8 x 88,4 x 30,5
Balení: 280 gramů

Vnitřní paměť: 16 GB
Slot na karty SD: microSD

Montáž do vozidla: Upevňovací sada RAM – hodí se téměř pro všechny motocykly

Typ obrazovky: Kapacitní, na slunci čitelná obrazovka ovladatelná v rukavicích
Velikost displeje: Dotykový displej s úhlopříčkou 11 cm (4,3")
Rozlišení obrazovky :480 x 272 pixelů

Ochrana:
Odolný design zařízení TomTom Rider s kovovými hranami zajišťuje odolnost proti počasí a odolnost proti pádu se stupněm krytí IPX7 – pro jízdu za všech podmínek. I v mokrém počasí je citlivost dotykové obrazovky přesná a umožní vám ovládání bez ohledu na počasí.

Podrobné pokrytí: Albánie, Andorra, Belgie, Bulharsko , Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Gibraltar, Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Madeira, Malta, Maďarsko, Moldavsko , Monako, Nizozemsko, Norsko, Německo, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko , Rusko , San Marino, Slovensko, Slovinsko, Spojené království (včetně Normanských ostrovů), Srbsko, Turecko, Ukrajina , Vatikán, Černá Hora, Česká republika, Řecko, Španělsko (včetně Kanárských ostrovů), Švédsko, Švýcarsko. Spojovací komunikace / venkov: Bosna a Hercegovina, Makedonská republika, 

Argumenty pro pevnou navigaci VS smartphone

  • výdrž baterie: speciálně pokud na smartphonu používáte GPS, klesá výdrž rychleji
  • vodotěsnost: ne každý smartphone je tak vodotěsný jako klasická navigace
  • funkčnost: s klasickou navigací můžete najednou volat a zároveň používat mapu
  • v zahraničí nemusíte řešit internet
  • můžete ovládat i v rukavicích
tomtom popis 1
Klikaté a kopcovité silnice

 Dejte vale nudným rovinkám a najděte si zábavné klikaté silnice a stoupání. Vyberte si, jak náročná má být frekvence zatáček a kopcovitost: nízká, střední nebo vysoká. Navigační zařízení ostatní obstará za vás a vy si tak budete moci užívat adrenalinovou zábavu.
 tomtom popis 2
Aktualizace prostřednictvím Wi-Fi

Získávejte nejnovější mapy a software a snadno synchronizujte nové trasy pro zařízení TomTom Rider prostřednictvím zabudované Wi-Fi®. Nepotřebujete počítač. Navigační zařízení pro motocykly vás upozorní na nově dostupné aktualizace. Stačí se připojit k síti Wi-Fi® a vybrat si, co chcete nainstalovat. 
tomtom popis 1
TomTom Road Trips

Vydejte se na silnici s pečlivě vybranými trasami, které lze synchronizovat se zařízením Rider 500. Najděte si cestu se všemi zastávkami s panoramatickým výhledem a přestávkami na občerstvení vyznačenými kolem trasy a nechte se inspirovat pro příště: od klikatých přímořských silnic po ohromující horská stoupání.
 tomtom popis 2
Plánování trasy pro motocykly v aplikaci MyDrive

Použijte aplikaci MyDrive a naplánujte a upravte si svou dokonalou jízdu. Vyberte si přizpůsobené trasové body, zvolte úroveň kopcovitosti a frekvence zatáček a pak si užijte okružní jízdu s jinou zpáteční trasou. Naplánované dobrodružství můžete ihned sdílet do svého navigačního zařízení pro motocykly díky funkci Bluetooth® nebo Wi-Fi®.
tomtom popis 1
Zprávy ze smartphonu

Nechte si číst zprávy ze smartphonu nahlas v náhlavní soupravě, abyste zůstali ve spojení a mohli se soustředit na silnici. Tuto možnost vypněte, pokud chcete bloudit po nových trasách, nebo ponechte zapnutou, pokud chcete dostávat upozornění prostřednictvím zpráv, hovorů a dalších možností.
 tomtom popis 2
Kompatibilní s funkcemi Siri a Google Now

Plně využijte možnosti smartphonu prostřednictvím ovládání hudby, hovorů, zpráv a dalších funkcí pomocí funkcí Siri a Google Now™. Když chcete zkontrolovat počasí, stačí říct otázku do mikrofonu náhlavní soupravy a okamžitě dostanete odpověď, aniž byste se přestali soustředit na silnici.
tomtom popis 1
Plánování okružní trasy

Nechte zařízení TomTom Rider, aby automaticky našlo jinou zpáteční trasu z vašeho výletu. Stačí si zvolit začátek trasy a zařízení TomTom Rider se postará o to, abyste se zpátky vraceli jinou cestou a mohli objevovat nové trasy.
 tomtom popis 2
Chytrá obrazovka

Tato dotyková obrazovka ovladatelná v rukavicích přináší nové úrovně citlivosti. Chytrou obrazovku zařízení TomTom Rider lze přepínat mezi režimy pro lehké a silné rukavice podle toho, co máte na sobě.
tomtom popis 1
Doživotní* přístup ke službě TomTom Traffic

Po dobu životnosti* svého navigačního zařízení pro motocykly získáte chytré trasy, díky kterým se vyhnete aktuálnímu provozu. Mějte přehled o tom, kde vznikají zpoždění a zda je k dispozici rychlejší trasa, abyste mohli trasy chytře plánovat kolem dopravy.
 tomtom popis 2
Doživotní přístup ke službě rychlostní radary

Upozornění na zařízení TomTom Rider vám napoví, kdy se blížíte k rychlostnímu radaru, a připomenou vám rychlostní limit. Nyní lze díky Wi-Fi® stahovat aktualizace bez dalších poplatků po celou dobu životnosti* navigačního zařízení pro motocykly.
tomtom popis 1
Varování na místa častých nehod a konec dopravní zácpy

 Dejte vale nudným rovinkám a najděte si zábavné klikaté silnice a stoupání. Vyberte si, jak náročná má být frekvence zatáček a kopcovitost: nízká, střední nebo vysoká. Navigační zařízení ostatní obstará za vás a vy si tak budete moci užívat adrenalinovou zábavu.
 tomtom popis 2
Volání handsfree pomocí funkce Siri a Google Now

Volejte a přijímejte hovory se smartphonem v kapse pomocí hlasového ovládání funkcí Siri a Google Now™. Přijímejte hovory klepnutím nebo jednoduše zavolejte komukoliv z vašeho seznamu kontaktů pomocí hlasových příkazů.
tomtom popis 1
Odolnost proti počasí

Odolný design zařízení TomTom Rider zajišťuje odolnost proti počasí a odolnost proti pádu se stupněm krytí IPX7 – pro jízdu za všech podmínek. Citlivost dotykové obrazovky je přesná, i když je zařízení mokré, a umožní vám ovládání bez ohledu na počasí.
 tomtom popis 2
Pozice na výšku

Otočte zařízení do pozice na výšku a uvidíte další zatáčky, které vás na trase čekají, takže se na ně můžete připravit. Inovativní otočný držák tohoto navigačního zařízení pro motocykly umožňuje snadné přepínání mezi zobrazením na šířku a na výšku.

 

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it