Nebojte se STK! Ověřená homologovaná osvětlení skladem

Mnoho příznivců jedné stopy využívá jarní měsíce k tomu, že své motorky nejrůznějším způsobem vylepšují, doplňují o příslušenství nebo se pouští přímo do přestavby některé části svého stroje. Jenomže se zpřísněním kontroly technického stavu vozidel si už zkrátka nemůžete na svoji motorku dát co vás napadne. Ne že by se nějak měnily samotné předpisy, ale práce STK je teď víc sledovaná, a tím pádem se při prohlídce setkáte s důkladnějším přístupem.

Požadavky na montáž světelného zařízení u motocyklů upravují 3 základní předpisy: Evropská směrnice 2009/67/ES, předpis EHK OSN č. 53 a EHK č.74. Nejčastějšími prohřešky v montáži v této oblasti, které zjišťují STK, jsou: zadní odrazka červené barvy, brzdová svítilna, přední a zadní obrysová svítilna, osvětlení reg. značky a směrové svítilny („blinkry“).

Právě z tohoto důvodu vám nabízíme HOMOLOGOVANÁ světla a blinkry holandského výrobce KELLERMANN:


Kompletní nabídka homologovaných světel a blinkrů

Prohlédnout

 

Kdybyste přesto měli jakékoliv dotazy k výrobkům, kontaktujte prosím naši zákazníkou podporu každý všední den od 8.00 do 16.00 hod., která vám velice ráda zodpoví všechny vaše dotazy.

Je na místě připomenout, že problémy z důvodů neschválených úprav a změn na motorce můžete mít dnes nejen ve stanicích STK, ale po novele předpisů i při kontrole Policií ČR v běžném provozu na silnici. Poněkud složitější situace panuje kolem všech upravených motocyklů. Mezi ně nepatří jenom radikální přestavby, ale i obyčejné sériovky, vylepšené laděnými výfuky, padacími rámy, přídavnými světly, kufry a dalšími doplňky.

Každá změna proti originálu zkrátka podléhá nějaké normě, a pokud jí nesplňuje, může znamenat problém nejen na STK nebo při silniční kontrole, ale také v případě dopravní nehody. Stejně jako si pojišťovna může najít důvod k nevyplacení pojistného plnění ve sjetých gumách, dobře se jí hodí i nějaká ta neschválená úprava. Tento fakt je velmi zásadní, proto o svůj motocykl řádně dbejte a sledujte homologace!

 

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it