Důležité upozornění pro majitele helmy AGV TOURMODULAR
- Napsal(a) Ing. Pavel Teplý
- Zveřejněno v Aktuality
- Přečteno 895 krát
- velikost písma zmenšit velikost písma zvětšit velikost písma
- Tisk
Jako výhradní dovozce a oficiální distributor helem AGV do ČR jsme obdrželi od tohoto italského výrobce upozornění na výrobní vadu modelu AGV TOURMODULAR. V níže uvedeném seznamu jsou zobrazeny výrobní čísla helem AGV TOURMODULAR, kterých se tato vada týká. Všechny tyto kusy budou z preventivních důvodů staženy z prodeje a nahrazeny novými bezvadnými kusy z jiné výrobní várky.
Upozorňujeme proto všechny zákazníky AGV, kteří si u nás zakoupili model helmy AGV TOURMODULAR, aby si překontrolovali výrobní číslo uvedené na helmě a porovnali ho se seznamem níže. Pokud objevíte stejné výrobní číslo na helmě i v seznamu, je třeba helmu z bezpečnostních důvodů nadále nepoužívat. Nesplňují totiž garantovanou úroveň bezpečnosti od výrobce. V takovém případě jsme povini jako výhradní dovozci AGV vyměnit vám helmu za nový bezchybný kus. Prosíme tedy o vaši součinnost při kontrole.
Tímto sdělením dává italská značka AGV jasně najevo svůj důraz na bezpečnost jezdců v první řadě!
Jak zjistit výrobní číslo na helmě AGV TOURMODULAR?
Výrobní číslo lze snadno identifikovat na štítku připevněném na krabici přilby a také na štítku připevněného k řemínku helmy pod bradou. Zjistit ho můžete také pod samotnou vycpávkou.
Seznam potenciálně chybných kusů AGV TOURMODULAR:
V případě, že se vaše helma shoduje s výrobním číslem ze seznamu, předejte helmu na některé z našich 11ti prodejen nebo ji zašlete na adresu centrálního skladu - Bikers Crown, V Lipkách 78/II 50351 Chlumec nad Cidlinou s průvodním dopisem s žádostí o výměnu. Co nejdříve vám vyměníme helmu za nový kus.
Děkujeme za spolupráci!
Historie AGV
Již od počátku byla značka AGV spjata se jmény jezdců, kteří utvářeli dějiny motocyklového sportu: Giacomo Agostini, Barry Sheene, Kenny Roberts, Johnny Cecotto, Angel Nieto, Marco Lucchinelli, Franco Uncini, Fausto Gresini, Niki Lauda, Emerson Fittipaldi, Randy Mamola, Luca Cadalora a v neposlední řadě fenomén MotoGP Valentino Rossi. Tato spolupráce přinesla AGV mnoho vítězství a více než 130 titulů světového šampióna...
První motocyklová prilba AGV byla vyrobena roku 1947 z kůže. Nejprve byla zformována na dřevěné formě a potom se hodinu vysoušela v peci o teplotě 50°C. Po zatvrdnutí se nanášela barva. Přilba byla kompletně vyráběna ručně v počtu pěti kusů za týden. V padesátých letech se začaly vyrábět přilby z vulkanizovaného vlákna. Skořepina se vyráběla ze speciální, pryskyricí napuštěné tkaniny, která se po vyseknutí tvarovala pomocí hliníkové formy.
Gino Amisano se původně živil jako účetní. Po ukončení druhé světové války se rozhodl, že se stane obchodníkem. V oblasti Alessandria, kde se nachází jeho rodné město Valenza, v té době bylo hodně továren na boty a zpracování kůže. Prakticky každý, kdo tam žil, jezdil na kole. Gino se svými partnery vytvořil první dva produkty. Byl to potah na sedlo a lehká přilba určená pro jízdu na kole. Již roku 1946 se firma přeorientovala z jízdních kol na skútry a začala vyrábět sedla a opěrky pro Vespy a Lambretty. Gino se brzy s partnery rozešel a začal dělat práci za tři. Brzy se mu podařilo zvýšit prodeje z dvaceti potahů sedel týdně (jen s jedním zaměstnancem) na sedm set. Ještě před uvedením prvních integrálních helem tu byly mnoha jezdci oblíbené jet přilby, které firma AGV začala vyrábět roku 1956. Helmy byly inspirovány přilbami pilotů stíhacích letounů. Po zahájení prodeje vzbudily veliký zájem pro jejich bezpečnost a na tehdejší dobu neobvyklý tvar. Legendární Renzo Pasolini je používal až do začátku sedmdesátých let. Prvním profesionálním jezdcem, se kterým AGV uzavřela placenou smlouvu, byl Agostini, který si tak roku 1967 přišel na tři miliony lir.
Když Gino Amisano viděl první integrální přilbu dovezenou z Ameriky, tak se je okamžitě rozhodl uvést do Itálie. Neočekával ale nedůvěru, s jakou se integrální přilby u jezdců setkaly. Zejména zkušenější jezdci tvrdili, že integrální přilby rozhodně nejsou bezpečné, protože omezují výhled a závodník v nich také špatně slyší. Navíc byli toho názoru, že pořádný motorkář má mít na tváři jizvy po svých nehodách. Prvním jezdcem, který měl integrální přilbu (AGV) při závodě v Itálii, byl Alberto Pagani. Po prvotních rozpacích začal integrální přilbu roku 1970 používat Agostini a kolem roku 1971 nastal jejich veliký boom a masová produkce. První modely přileb AGV byly X-80 a X-3000. U modelu X-3000 byla na Agostiniho radu upravena bradová část tak, aby jezdec mohl plně zalehnout na nádrž. Rovněž byl ubrán materiál na zadní části přilby v oblasti krku, aby se docílilo větší svobody pohybu. Od té doby používali přilby AGV motocykloví jezdci jako byl například Kenny Roberts, Angel Nieto, Barry Sheene, Marco Lucchinelli.
Mezi závodníky F1 lze jmenovat legendy jako Nicky Lauda, Emerson Fittipaldi a Nelson Piquet. Největší současnou hvězdou motocyklového sportu jezdící v přilbě AGV je samozřejmě Valentino Rossi, který AGV používá od roku 1996, kdy také poprvé (bylo to v Brně) vyhrál závod Moto GP v kategorii 125cc na motocyklu Aprilia.... Více informací o helmách a značce AGV se můžete dočíst na oficiálních stránkách výrobce www.agv.com
Skladová dostupnost těchto helem je omezená, ale převážnou část vyprodaných položek je možné doobjednat. V takovém případě stačí kontaktovat naši zákaznickou podporu na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 800 313 333, kde vám bude sdělena přibližná doba dodání.
Kompletní nabídku helem AGV najdete na našem eshopu ZDE