csende

Jak vybrat správnou motobaterii?

Současná nabídka motobaterií na trhu je obrovsky košatá a vybrat si tu správnou pro svůj motocykl vyžaduje určité znalosti, které se vám v tomto článku pokusíme přiblížit. Někdo si vybírá levnější baterie, ale musí kupovat nové téměř každý rok, jiný zase dává přednost vyšší životnosti a neváhá investovat větší částku. Jak a čím se tedy jednotlivé motobaterie liší? 

Hlavním rozdílem mezi motocyklovými akumulátory je jejich složení. U některých motobaterií se používá složení olověných článků s kyselinou sýrovou. Na trhu najdete rovněž gelové baterie, které využívají kyselinu sírovou v gelové formě. V dnešní době je vcelku běžná baterie Li-lon, která má využití především v elektronice a tedy i u baterií do motocyklů. Jejich složení je uhlík, oxid kovu a lithiová sůl. Tyto akumulátory v porovnání s olověnými mají daleko nižší hmotnost, vysokou životnost, výkon a velkou hustotu energie. Dalším průlomem v oblasti vývoje baterií je lithium-polymerová baterie, tedy Li-Pol, ve složení lithium, uhlík, vodivý polymer. Tyto baterie výrazně snižují samovybíjení, zvyšují životnost, snižují hmotnost, mají vyšší výkon a rychle se nabíjí. Nejnovější technologií v oblastni baterií je baterie Lithium-železo-fosfát (LiFePO4), označována jako typ LFP. Všechny tyto baterie najdete v naší nabídce a je jen na vás, kterým dáte přednost. My se vám pokusíme přiblížit lithiové baterie LiFePO4 z naší nabídky od výrobce BC Battery, které patří k nejlepším bateriím současnosti.

BC LITHIUM BATERIE je nový produkt LifePO4 startovacích baterií, o moc lehčích než olověné baterie a nabízejících vysoký startovací proud s daleko vyšší životností. Tyto vlastnosti si přebírají i během samotného skladování, díky malému samovybíjení a jednotlivých cyklů nabíjení/vybíjení.

Hlavní výhody baterií LifePO4:


BC LITHIUM BATERIE jsou ideální pro motorky, čtyřkolky nebo sněžné skútry. Hodí se jak pro běžný provoz, tak pro závodní účely, kdy uživatel ocení především nízkou hmotnost, vysoký startovací proud a vyšší bezpečnost. Olověné baterie používají stále tu samou přírodní technologii, která se léta nezměnila. Ve složení kyseliny a olova je nebezpečná a škodlivá pro životní prostředí.

Velkou změnou prošel vývoj lithiových baterií, které začaly být hlavním řešením pro veškerou elektroniku, ale mnoho let tuto technologii nebylo možné převést do auto-moto průmyslu, a to kvůli ceně, ale i bezpečnosti použití v samotném provozu. Ještě dále pokročila technologie LifePO4 u startovacích baterií. Lithiové baterie LifePO4 ve složení Lithium=Li, FePO4=železo fosfát, jsou namíru bezpečné a vysoko výkonné pro použití v silničním provozu. Každá baterie LifePO4 má 4 články o napětí 3,2V = 12,8 V. Nejdůležitější rozdíl nastává ve složení, Li-Lon baterie mají složení (LiCoO2-§lithium cobalt oxide-Li-lon nebo Li-pol) chemická struktura je méně stabilní a nebezpečnější hořlavá pro použití v silničním provozu, nesplňují tak vysokou bezpečnost jako technologie LifePO4.

Lithiové baterie BC BATTERY najdete na našich prodejnách, ale objednat si je můžete okamžitě přímo na našem eshopu:

BC Battery BCTX9-FP LifePO4
Ochranná plachta na motorku
Lithiovo-ocelovo-fosfátová baterie

Cena: 2.090,- Kč

Do eshopu

BC Battery BCTZ10S-FP LifePO4
Ochranná plachta na motorku
Lithiovo-ocelovo-fosfátová baterie

Cena: 2.990,- Kč

Do eshopu

BC Battery BCTZ14S-FP-S LifePO4
Ochranná plachta na motorku
Lithiovo-ocelovo-fosfátová baterie

Cena: 3.350,- Kč

Do eshopu

 

V nabídce Bikers Crown najdete nejrůznější typy baterií od těchto značek:

K nákupu vámi vybraných baterií doporučujeme skvělé nabíječky BC Battery, které rovněž najdete na našem eshopu a vybraných prodejnách Bikers Crown.

Autor: Marek Heteš, technik Bikers Crown

Více z této kategorie: Nový KATALOG BIKERS CROWN 2016 »

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 19 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Premier
Shoei
Simpson
XRC
Nexx
Nitro
Spyke
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Ipone
Rusty Pistons
MX Agresive
Remus
Hyperpro
Bike-Lift
BC Battery Controller
Kriega
Shad
Pack´n go
Sparks
Answer
EVS
Protaper
Polisport
Accel
Falco
Exustar
Milwaukee
Koso
Kellermann
Ögon
Louis
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Zeibe moto
Easybat
Ison
Alpine
Hot Topic
Thor
NGK
Champion
Nitro
Yuasa
Goldfren
Venhill
Xena
Moira
Brübeck
Healtech
Interphone
Steel
Motul
Muc-Off
Slime
Hiflo Filtro
Bike it
Lamax