Největší výběr elektronicky řízených airbagových systémů v ČR

Elektronicky řízené airbagové systémy pro motorkáře se vyvíjí více než 30 let. Dříve výhradně pro okruhové závodníky, dnes ale společnosti jako Alpinestars a Dainese nabízí své produkty běžným motorkářům, které neustále vylepšují. Na základě sesbíraných zkušeností přichází s novými airbagy, které pokrývají širokou škálu použití - jízdu na okruhu, po městě, cestování či dokonce do terénu! Tyto airbagy využívají nejmodernější technologie a materiály pro detekování nehody a aktivují ochranný systém během zlomku vteřiny. S technologií elektronických airbagů se úroveň ochrany pro motorkáře výrazně posunula a nastal tak průlom k mnohem vyššímu stupni ochrany při jízdě na motocyklu. V Bikers Crown jsme věnovali problematice elektronicky řízených airbagových systémů obrovské množství času a i proto u nás najdete největší výběr elektronicky řízených airbagových systémů v ČR včetně autorizovaného servisu.

Airbag je dnes naprosto běžnou součástí výbavy osobních automobilů a málokdo si dovede představit nový vůz, který nemá alespoň dvojici čelních airbagů. Jak je to ale s použitím airbagu u motorkářů? Mechanické airbagy na trhačku není třeba přiliš představovat, ale elektronicky řízené airbagové systémy, které se začaly využívat před pár lety v MotoGP, už za menší osvětu určitě stojí. A proč? Protože tato revoluční bezpečnostní ochrana pro motorkáře je nyní dostupná i pro veřejnost a dá se s jistotou očekávat, že v blízké budoucnosti plně nahradí na trhu mechanické airbagy. 

V Bikers Crown vám nabízíme akreditovaný servis airbagů značek Alpinestars a Dainese. Poradíme a pomůžeme vybrat konkrétní typ airbagu, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Naučíme vás jak airbag správně používat, pomůžeme s nastavením včetně instalace mobilní aplikace do vašeho telefonu. V našem certifikovaném servisu elektronicky řízených airbagů provedeme kontrolní prohlídky, update nových dat pro správný výpočet algoritmů, zajistíme kompletní servis po aktivaci a v neposlední řadě vám váš airbag vyčistíme speciálními přípravky. Pokud vám není lhostejná bezpečnost na motorce a chcete pro ni udělat maximum, pořiďte si airbag...

Myslete na svoji bezpečnost a přijďte si k nám vybrat airbag, který vám sedne nejlépe

 

Alpinestars Tech-Air® Offroad

Žhavou novinkou letošního roku je zcela nový přírůstek do rodiny Alpinestars - elektronicky řízený airbagový systém pro jízdu v terénu Alpinestars Tech-Air® OFF-ROAD, který se pyšní závodní homologací FIM a je speciálně navržený pro zvládnutí náročných jízd v terénních podmínkách. Nabízí bezkonkurenční ochranu horní části těla. Systém prošel vývojem a testováním v těch nejnáročnějších podmínkách, jako je např. Dakar. Ale pozor, tento airbag není určen pro motokros! Alpinestars Tech-Air® Off-Road System kombinuje ochrannou bundu Bionic Pro s technologií Tech-Air® a algoritmem detekce nárazu, který je zaměřen a testován v rally podmínkách. Poskytuje osvědčenou ochranu zad, hrudníku, ramen, klíčních kostí a krku společně s pasivní ochranou zad, hrudi, loktů a ramen s pomocí CE certifikovaných chráničů. Airbag je ušitý tak, aby nebránil pohybu při jízdě v náročném terénu, ani v běžném provozu. Chránič páteře nabízí ochranu i v případě, že po vaší cestě či během závodu dojde k aktivaci airbagu. Airbagový systém má 3 jízdní režimy, RALLY, ENDURO a STREET, díky čemuž je perfektní volbou pro každý typ jízdy v terénu.


Airbagový systém Alpinestars TECH-AIR® OFF-ROAD black/red

 

Do eshopu

 

Alpinestars Tech-Air® 5

Alpinestars Tech-Air® 5 je lehká, slabá a samostatně nositelná airbagová vesta, která může být nošena pod jakoukoliv bundu. Alpinestars Tech-Air® 5 poskytuje jedinečnou ochranu horní části těla, poskytuje specifické pokrytí ramen, hrudníku, žeber a celých zad. Efektivně a účinně u jezdce minimalizuje rizika zranění ramene a klíční kosti. Tech-Air® 5 byl vyvinut po letech výzkumu za pomoci světových špiček MotoGP a zákazníků Alpinestars. Data z milionů ujetých kilometrů a stovek nehod jsou neustále analyzovány a pomáhají tak zlepšovat inteligentní algoritmus rozpoznání nebezpečí nárazu. Jakmile systém identifikuje nehodovou situaci a blížící se pád, aktivuje ochranný airbag, díky kterému poskytuje jezdci jedinečnou ochranu. A to s maximální dobou nafouknutí od 20 do 40 milisekund, v závislosti na velikosti airbagu.


Airbagový systém Alpinestars TECH-AIR® 5

 

Do eshopu

  

Alpinestars Tech-Air® 3

Alpinestars Tech-Air® 3 je airbagová vesta určena pro každodenní použití a dojíždění speciálně v městském prostředí. Ale můžete ji samozřejmě využít i na delší tripy a celodenní jízdu. Vestu Tech-Air® 3 lze nosit jako vrchní nebo spodní oděv pod bundou. Je kompatibilní s jakoukoliv motocyklovou bundou, která nemusí mít označení Tech-Air Ready nebo Compatible. Díky své lehké konstrukci a sbalitelnému designu lze Tech-Air® 3 airbag system rychle a snadno složit a uložit do batohu nebo pod sedlo motorky. Vesta je voděodolná a navržená pro nošení za všech povětrnostních podmínek. Elektronicky řízená airbagová vesta Tech-Air® 3 nemá univerzální velikost jako Tech-Air® 5 a je nabízena v pánské nebo dámské verzi, která je ergonomicky navržena a optimalizována pro ženskou postavu. V případě, že Tech-Air® 3 detekuje blížící se nehodu, systém nafoukne ochranný airbag za 50 milisekund. Při přímém nárazu motocyklu do jiného vozidla nebo překážky, je airbag Tech-Air® 3 aktivován a nafoukne se dřív, než k samotnému nárazu vůbec dojde.


Airbagový systém Alpinestars Tech-Air 3

 

Do eshopu

 

Alpinestars Tech-Air® 10

Alpinestars Tech-Air® 10 je nový airbagový systém zaměřený především na závodní okruh, který účinně ochraňuje jezdci ramena, hrudník, záda i boky v případě nehody. Tech-Air® 10 je určen pod jednodílné nebo dvoudílné kombinézy a lze ho nosit pod kombinézami označenými Tech-Air® Compatible, Tech-Air® Ready nebo pod jakoukoliv jinou kombinézou se 4 cm prostorem po obvodu hrudníku jezdce a 2 cm prostorem kolem obvodu boků jezdce. Je to kvůli přizpůsobení nafouknutí airbagu v případě jeho aktivace. Na rozdíl od předchozích airbagů, které poskytovaly ochranu těla nad pasem, rozšířil výrobce Alpinestars v modelu Tech-Air® 10 celkovou ochranu i o boky jezdce. Tento airbagový oblek se táhne těsně nad koleny, nahoru ke krku a dolů k zápěstí. Podle nezávislých testů SGS, oficiální certifikační společnosti CE, která zajišťuje shodu s evropskými předpisy na ochranu osob, vykázal airbagový systém Alpinestars Tech-Air® 10 nebývalé výsledky. Přenáší na tělo totiž méně než 1 kN nárazové síly! Poskytnutí tohoto množství snížené nárazové síly je ekvivalentní 18 zádovým chráničům CE úrovně 1 nebo 9 zádovým chráničům CE úrovně 2.


Alpinestars Tech-Air® 10 Race black/bright red

 

Do eshopu

  

Alpinestars Tech-Air® Street/Race

Alpinestars TECH-AIR® RACE / STREET poskytuje jezdci dokonalou ochranu horní časti těla ještě před prvním nárazem. Tento INTEGROVANÝ systém je kompatibilní pouze s bundami a kombinézami Alpinestars, které jsou pro něj připraveny a po obléknutí je aktivován pouhým zapnutím zipu. Tech-Air Airbag System sám detekuje nehody a ztráty kontroly nad motorkou s okamžitou přesností a nafoukne se za pouhých 25 milisekund! Je vyroben ze silné síťoviny se stretchem na ramenou a trupu, což umožňuje skvělé přizpůsobení vašemu tělu a volnost pohybu. Airbag chrání v rozsahu 360° horní části těla. Zpevní ramena, hrudník, horní část břicha, záda a oblast ledvin. Obrovskou výhodou je, že airbag Tech-Air lze konfigurovat z módu Race (pro závody) do módu Street (na cestu). Má dvě bombičky, v případě nehody na cestě se aktivují obě najednou v režimu STREET a jedna po druhé v režimu RACE. Naplní se do neuvěřitelných 25 ms.


Airbagový systém Alpinestars TECH-AIR® STREET / RACE

 

Do eshopu

  

Dainese D-Air® Smart Jacket

Airbagová vesta Dainese Smart Jacket nabízí maximální ochranu pro motorkáře a umožňuje jezdci soustředit se pouze na jízdu. Vesta je lehká, dobře odvětrávaná, skladná i odolná vůči vodě. Lze ji nosit přes nebo pod jakoukoli jinou bundu nebo oblečení a nabízí vysokou úroveň bezpečnosti díky inteligentnímu systému Dainese D-air®, tedy stejného systému používaného šampiony MotoGP ™. Je vhodná pro každý typ SILNIČNÍCH motocyklů. Je dodávána ve dvou verzích, pánské a dámské. Vesta Smart jacket má certifikovaný nejen airbag, ale i vnější material vesty.


Airbagový systém Dainese Smart Jacket

 

Do eshopu

 

Bikers Crown je český prodejce značky Alpinestars, který je oficiálně certifikován pro odborný servis airbagu Tech-Air® všech úrovní. Bikers Crown je rovněž oficiálně certifikován pro odborný servis airbagu D-Air® ve vestě Dainese Smart Jacket.

servis Bikers Crown
servis Bikers Crown
servis Bikers Crown
servis Bikers Crown
servis Bikers Crown
servis Bikers Crown

 

servis Bikers Crown Daines Smart Jacket

 

Nejobsáhlejší informace o airbazích na moto včetně historie a současné nabídky najdete na stránkách airbagnamoto.cz.

 

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 24 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
HJC
Bell
Shark
XRC
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Rusty Pistons
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Carhartt
Nabajk
Interphone
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it