Myslíte na životní prostředí?

Českou značku kevlarového (aramidového) motooblečení - Trilobite® Premium Aramid Fashion není mezi motorkáři nutné více představovat, neboť se již několik let řadí mezi nejžádanější značku motocyklového oblečení nejen v ČR, ale i v okolních státech Evropy. Každý rok přichází s novými inovacemi a inteligentnějšími materiály. Těm z vás, kteří "oblékají" Trilobite určitě neuniklo, že v jejich nabídce nechybí ani pravděpodobně první motocyklové jeans vyrobeny z recyklovaného denimu. A není náhodou, že tuto technologii použili u současně nejžádanějšího modelu motocyklových jeans Trilobite 661 Parado.

Recyklovaný model Parado je vyrobený z polyesteru, který je získán z pet lahví vylovených v oceánu. Značka Trilobite® si dala za cíl změnit konvenční způsob výroby motocyklového oblečení a být tak šetrnější k naší planetě. Tímto krokem se definitivně zařadila mezi světovou elitu a dá se očekávat, že i ostatní výrobci budou v tomto trendu pokračovat, neboť nápady vznikající z dílny Trilobite® bývají poslední roky opravdu revoluční. 

Proč by vás to mělo zajímat?

Výzkumy odhalují, že v oceánu se dnes vyskytuje až 170 milionů tun plastu! Používání odpadu jako suroviny pro výrobu oblečení umožňuje minimalizovat využívání přírodních zdrojů. Zatímco v odvětví sportovního oblečení je dnes používání recyklovaných materiálů při výrobě oděvů běžné, zejména v technickém oblečení pro lyžaře či snowboardisty, tak v odvětví motocyklového oblečení se jedná o ojedinělý a zcela unikátní přístup. Trilobite® je pravděpodobně jedna z prvních značek motocyklového oblečení, která při výrobě používá recyklované materiály. Přestože je  představitelem technického a funkčního motocyklového oblečení, stále má na paměti důležitost čistého životního prostředí, což ji staví opět několik kroků před konkurenční výrobce. 

Cílem značky Trilobite® Premium Aramid Fashion je vyrábět motocyklové oblečení ze 100% recyklovaných materiálů. V letošní kolekci uvádí na trh výrobky, které obsahují buď recyklovaný polyester nebo recyklovanou bavlnu. Používání recyklované bavlny přispívá ke snížení použití nové (panenské) bavlny, a tím je eliminována spotřeba vody, tvorba CO2 a další dopady spojené s produkcí bavlny. Průmyslová bavlna a bavlna z vyřazeného oblečení se nejprve rozemele, čímž vznikne surovina, která se zpracovává na přízi a následně se přemění na recyklovanou bavlnu. Kromě této recyklované bavlny používá Trilobite také recyklovaný polyester, čímž pomáhá odstaňování plastových lahví a dalších nežádoucích plastů vylovených z oceánu. Sesbíráním 70 láhví získáváme 1 kg recyklovaného polyesteru. V průměru 14 lahví shromážděných z oceánu vydá na výrobu podšívky jedné bundy Trilobite®. Kromě toho se při výrobě šetří i energie, protože spotřeba energie při výrobě recyklovaného polyesteru je daleko nižší než spotřeba při výrobě nerecyklovaného. Konkrétně je na výrobu recyklovaného polyesteru vyžadováno až o 53% méně energie.

Malý náhled do životního cyklu oblečení 

Mnoho lidí třídí a recykluje papír, plasty a ostatní odpad, ale málo lidí zodpovědně recykluje textilie. Džíny jsou vyráběny většinou ze zdánlivě čisté přírodní bavlny. Tato žíznivá rostlina je závislá na úrodné půdě, intenzivním zavlažování, postřiku pesticidy a na slunečném klimatu, jinak se jí prostě nedaří. Jedny "průměrné" džíny spotřebují během svého životního cyklu až 3,78 litru vody. 70% tohoto množství vody je spotřebováno právě při samotném pěstování bavlny. Většina textilií je vyrobena z umělých vláken, které se rozkládají na nebezpečný odpad, když se válejí na skládce. Životní prostředí nemůže udržet tempo, které udává módní svět neustálou rotací módního oblečení, měnících se trendů apod. To samozřejmě iniciuje nepřijatelné plýtvání přírodními zdroji. 

Recyklace džínoviny a dalších textilií představuje způsob, jak vyřešit plýtvání přírodních zdrojů během lineárního životního cyklu oblečení. Trilobite® spolupracuje s výrobci džínoviny, kteří vyvíjí inovativní způsoby recyklace staré džínoviny do nových oděvů. Staré oděvy z džínoviny jsou rozebrány na jednotlivá vlákna a znovu rozdrceny do surové bavlny, tedy do stejného stavu jako tomu bylo na začátku výroby původního oblečení. Toto bavlněné vlákno se pak smíchá s novou (panenskou) bavlnou, aby byla zajištěna dostatečná pevnost v tahu. Odstraněním procesu pěstování bavlny se na džíny vyrobené s příměsí alespoň 15% recyklované bavlny ušetří tolik vody, kolik spotřebuje celý výrobní proces.

Tak co říkáte? Tenhle přístup a záměr se musí zamlouvat každému... Recyklovaný model Trilobite Parado Recycled je nabízen v pánském i dámském provedení, v klasické i prodloužené délce. A že stojí o stovku víc než klasická Parada? Vďyť je to pro dobrou věc... A rovněž dáváte výrobci Trilobite® jasný impuls v tomto směru nadále pokračovat. Jen tak dál!


Trilobite 661 Parado Recycled TÜV CE men
Pánské provedení ve standardní délce

Cena: 4.490,- Kč

Do eshopu


Trilobite 661 Parado Recycled TÜV CE ladies
Dámské provedení ve standardní délce

Cena: 4.490,- Kč

Do eshopu


Trilobite 661 Parado Recycled TÜV CE men long
Pánské provedení v PRODLOUŽENÉ délce

Cena: 4.490,- Kč

Do eshopu


Trilobite 661 Parado Recycled TÜV CE ladies long
Dámské provedení v PRODLOUŽENÉ délce

Cena: 4.490,- Kč

Do eshopu

jeansplanet

 

Kompletní nabídku výrobků Trilobite® si můžete
prohlédnout na oficiálním webu www.trilobitemoto.com
nebo na eshopu Bikers Crown


Trilobite® Premium Aramid Fashion
 je značka motocyklového oblečení a doplňků vyvinutých v České republice za použití high-tech materiálů. Vývojový tým Trilobite důkladně promýšlí každý detail, který na oblečení najdete. Výrobky Trilobite® Premium Aramid Fashion by měly být první volbou pro jezdce, kteří chtějí sloučit nejvyšší pohodlí s funkčností a bezpečím. Toto jsou hlavní rysy, na které se v Trilobite zaměřují. Revolučně vysoká kvalita aramidového vlákna jako Kevlar® by DuPont™, ze kterých je tvořena podšívka, poskytuje ochranu proti zranění při případném pádu. Oblečení Trilobite je navíc vybaveno vysoce kvalitními certifikovanými chrániči.

Pomáháme zvyšovat zážitek, komfort a bezpečnost při jízdě na motocyklu, od roku 2000

Zabýváme se vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během 22 letého působení jsme se stali významným exportérem našich značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Máme velkoobchodní distribuci v dealerské síti prodejen a servisů, vlastníme síť vlastních maloobchodních prodejen. Nabízíme profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím. 

U nás najdete VŠE PRO MOTORKÁŘE!

TOP značky v naší nabídce

Caberg
Shoei
AGV
Nexx
Bell
Shark
XRC
Premier
Dainese
Alpinestars
Macna
Trilobite
FOX
Acerbis
Five
Nazran
Forcefield
Ipone
Rusty Pistons
MX Agresive
Hyperpro
Bike-Lift
Acebikes
BC Battery Controller
Kriega
Pack´n go
Sparks
100%
Accel
Falco
Exustar
Milwaukee
Koso
Kellermann
Lethal Threat
ZanHeadger
Winker Lamps
Luma
Print
Emgo
Ison
Alpine
Thor
NGK
Champion
Yuasa
Goldfren
Brübeck
Healtech
Interphone
Steel
Motul
Muc-Off
Hiflo Filtro
Bike it